PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=98587}

Nieustraszona hiena

Xiao quan guai zhao
7,0 1 121
ocen
7,0 10 1 1121
Nieustraszona hiena
powrót do forum filmu Nieustraszona hiena

Klasyczny film Jackie Chana.

Co ciekawe Jackie, mając tutaj raptem 25 lat odpowiada za reżyserię, scenariusz, choreografię walk no i oczywiście gra główną rolę. Nice!

Jeśli chodzi o fabułę to, powiedzmy sobie szczerze, jest totalnie sztampowa i wtórna. Naprawdę nie jest w stanie niczym zaskoczyć. No ale cóż, tego można było się właściwie spodziewać. Historia jest jedynie pretekstem do ukazania scen walki, treningów i slapstickowych żartów. I pod tym względem sprawdza się jak najbardziej ok.

Pojedynków jest dużo i są naprawdę dobrze zrealizowane. Choreografie są ciekawe i dynamiczne. Zdecydowanie w stylu do jakiego przyzwyczaiły nas filmy z Hong Kongu z tamtych lat. Równie ciekawie wypadają sceny treningów. Zarówno te gdy Jackie trenuje pod okiem dziadka jak i te z Unicornem. Są dobrze pomyślane, zróżnicowane i efektowne. Fajnie, nie mam się tu do czego przyczepić.

Równie pod względem humoru film nie zawodzi. Jest przepełniony typowym, specyficznym, azjatyckim poczuciem humoru. Żarty są zabawne i różnorodne, głównie sytuacyjne. Wiem, że nie każdemu ten typ humoru odpowiada ale ja się miejscami porządnie uśmiałem.

Podsumowując to kawał porządnego, oldschoolowego filmu kung fu. Fani tego typu produkcji jak i Jackie Chana z pewnością nie będą zawiedzeni. Kawał dobrej zabawy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones