PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=101235}

Projekt A

'A' Gai Wak
7,4 1 741
ocen
7,4 10 1 1741
Projekt A
powrót do forum filmu Projekt A

Wczoraj ponownie oglądałem wersję TV PULS i mimo, że z nagrania widziałem ją już dziesiątki razy to dopiero teraz jedna rzecz zwróciła moją uwagę. W jednej ze scen na początku gdy Jackie rozmawia z bodajże admirałem ten mówi "Po co wam tyle broni, chcecie doprowadzić do wybuchu III Wojny Światowej?". Ale akcja filmu z tego co wiem dzieje się w 1903r. Czyli jeszcze przed wybuchem I... To jakaś inwencja twórcza tłumacza, czy już w oryginale taki tekst pada?

ocenił(a) film na 7
Goro_Gondo

Oczywiście że inwencja "tłumacza".
Ten film, jak i większość z Jackiem, jest tragicznie przetłumaczony na język polski. Przyczyną tego jest to, iż tłumaczony jest z tłumaczenia angielskiego, a przy takim łańcuszku to już jest czasami bardzo dalekie od oryginalnej treści.
Wersja tv jest żenująca, kiedyś na VHS była dostępna dość dobra (chodzi mi tylko o tłumacza), ale za to dźwiękowo straszna, ostatnio kupiłem sobie dvd, wydanie dwóch części w jednym pakiecie i muszę przyznać że jest dość dobrze. Ogólnie aż dziw że wyjątkowo dobre wydanie, jest ścieżka oryginalna (rzadkość), angielski dubbing, polski lektor i oczywiście napisy też.
Jeśli chodzi Ci o rozmowę Dragona z szefem policji to pada pytanie: "Czy marynarka wybiera się na wojnę".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones