PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=801191}

SNAFU

Hidden Strike
5,1 3 189
ocen
5,1 10 1 3189
SNAFU
powrót do forum filmu SNAFU

Świetny film, połączenie Mad Max z filmami w stylu Jackie Chana (walki, popisy kaskaderskie gagi). Wartka akcja, fajne walki, dobry humor, bdb rozrywka. Wart zobaczenia. Do zobaczenia na Netflix jako Snafu ( Skąd ten tytuł i czemu nie użyto oryginalnego?).

romek_krakow

Jesteś trollem, czy pracownikiem Netflixa?
Bo tak naprawdę to beznadziejna komedia akcji z kreskówkową grafiką CGI i płaskimi postaciami, przez którą przebrnięcie do napisów końcowych to nie lada wyczyn.

ocenił(a) film na 9
pawelk1504

nie nie jestem ani jednym, ani drugim. Przyjmij do wiadomości, że ludzie mają rożne gusty i mnie się film podobał a tobie nie i tyle. Ja lubię Jackiego już kilkadziesiąt lat, nim stał się popularny. Prawdą jest, że film miał zwłaszcza w jednym momencie słabe sztuczne efekty ( śmigłowiec nad pustynią), ale potraktowałem to ze śmiechem, bo to był jedyny moment bardzo rażący w oczy, a nie każdy film ma wielki budżet. Postacie dla Ciebie były płaskie, bo ludziom teraz brak wyobraźni, a dla mnie były przedstawione wystarczająco, bym sobie resztę historii sam wyobraził. Tym bardziej, iż szło się jej domyślić z dialogów. I nie musisz obrażać kogoś, kto ma odmienne zdanie od ciebie. To był film nastawiony na akcję i komedię i mnie to zapewnił. Gdy szukam głębi to wybieram dramat, obyczaj itp.

romek_krakow

Też lubię J.Chana od wielu, wielu lat, ale to nie oznacza, że mam zachwalać każdy jego film i sztucznie zawyżać ocenę.
Bo, jeśli ten słabiak wg ciebie zasługuje na 9, czyli jest REWELACYJNY, to, jak ocenić co najmniej kilkanaście innych jego filmów, które są o niebo lepsze?
Oczywiście twoja odpowiedź brzmi - na 10.
Tylko, że na 10 to ocenia się ARCYDZIEŁA kina, a takowego, choć 1 filmu J.Chan w swym dorobku nie ma.
A co do tego filmu to już po tym co napisałeś o słabych sztucznych efektach, że zauważyłeś tylko 1 słaby z helikopterem pokazuje, że jesteś mało uważny, bo takich słabych scen jest w tej produkcji sporo i to od samego początku.
Jak choćby scena spotkania Ceny z bratem i jego załogą, gdzie widać, że nie są na pewno na pustyni, ba nawet nie są w 1 pomieszczeniu :)
Choć i tak najlepszy ubaw miałem podczas porywania autokarów, czy podczas ostrzeliwania Ceny i Chana przez Francuzów - lepsze efekty na Playstation 4 były, choć już mamy PS 5 :)
Co do budżetu to mały był, jak na akcyjniak?
80 mln dolarów to tyle ile kosztowały w sumie 2 inne filmy wydane w tym roku -"Przerwany lot" z Butlerem(25mln $ budżetu) i "Przymierze" Guya Ritchiego(55mln $ budżetu).
A każdy z nich jest lepszy od tego z J.Chanem.
Nad czerstwymi dialogami, czy beznadziejną chemią między Chanem, a Ceną to nawet nie chce mi się znęcać. A tym bardziej urazą córki do ojca tak banalną, bo znaną z setek innych produkcji...

romek_krakow

PS jeszcze jedno co do tej produkcji - dobry, czy tam REWELACYJNY film nie zaleguje półek przez kilka lat zanim zostanie wydany.
A tak było z tym filmem, bo został nakręcony w 2018 i zamiast Ceny miał zagrać Stallone, ale odmówił, bo pracował przy Creed 2.

ocenił(a) film na 6
pawelk1504

Ja też się dobrze bawiłem na tym filmie. Czego się spodziewasz po takiej obsadzie? Lol

ocenił(a) film na 6
romek_krakow

Film przyjemnie się oglądało. Stary dobry Chan dalej daje rady... Widać że Cena bawi aktorstwo i nie traktuje tego poważnie ale właśnie taki jest jego urok i każdy jego film czy nawet Chanem trzeba brać z przymrużeniem oka. Ja fajnie się bawiłem i troszkę się uśmiałem. Widać że film cierpiał na braki budżetowe począwszy od efektów specjalny kończąc na rażących błędach i niedociągnięciach i dlatego też niższa ocena... Ale zapewnił mi rozrywkę i tego oczekiwalem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones