Jackie ChanI

Kong-sang Chan

8,2
22 066 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Jackie Chan

data urodzenia: 1954-04-07 (59 lat)
miejsce urodzenia: Hongkong (obecnie Chiny)

Ja nie moge... Hongkong byl czescia chin gdy Jackiee Chan sie urodzil.. jest czescia chin od 1941 r... Wczesniej byl koloni a Angielska, jeszcze wczesniej niepodleglym panstwkiem, jeszcze wczesniej czescia Japoni, jeszcze wczesniej czescia Korei, jeszcze wczesniej niepodlegmy panstwem.. no w czesniej niczym nie byl.'

Dla zaaciekawionych - Angole sprzedaly Chinolom Hongkong popisujac umowe na 106 lat... Umowa dotyczyla prawa w hongkongu... Hong stal sie czescia CHin ale rzad Chin nie ma prawa zmienic ustroju gospodarczego itp..

Hongkongczycy to inny naród niz Chinczycy. Zupelnia inna mentalnosc.. W Hongkongu mowi sie po Angielsku (Jezyki urzedowe to Angielski i Chinski), ustroj jest skrajnie liberalny gospodarczo, jest tez liberalizm obyczajowy + duza wolslnosc mediów.. To zupelnie inne panstwa bardzo sie od siebie różnice.

Tyle ze maja wspólny rząd a Hongkong jest oficjalnie rejonem w Chinach...

W 2047 Hongkong straci automie i rzad Chin bedzie mógł z nim zrobic co chce jednak z tego co slyszalem jest luka ktora moze pozwolic Hongkongowi odlaczyc sie od Chin...

Al_Bundy

No nie sądzę. Był to OFICJALNIE teren Anglii do 1997, nawet jeżeli miał swobodę to tak czy inaczej oficjalnie trzeba pisać, że Hongkong był częścią Wielkiej Brytanii.
Hongkongczycy to w większości Chińczycy. Inna mentalność nie oznacza innego narodu. Według tej teorii istniałbym naród Północnokoreański i Południowokoreański. Przecież w takiej Polsce też mamy zwolenników PiSu i PO(czy jakiego tam innego kretyństwa).
Hongkong jest autonomią Chińską, a autonomia ma to do siebie, że jest częścią danego kraju. Tak samo bylo przecież z autonomią Galicyjską-polacy nie mieli niepodległego państwa, ale mięli spore prawa.

MatAbsolut

Hongkong, Egipt, Indie itp NIGDY nie byly czescia wielkiej brytani tylk imperium brytyjskiego...

Zas Chinole kupily hongkong w latach 40.

Al_Bundy

Czy mógłbyś podać źródło? Bo nigdzie nie mogę znaleźć informacji na temat, że Chinole kupiły miasto w latach 40.

MatAbsolut

Faktycznie.. pomylilem sie

Al_Bundy

Spoko, każdemu sie zdarza ;)

Al_Bundy

Za to w Makau Chinole rządzą po całości
Rezyduje tam synuś Kim Dzong Ila ten co chciał wjechać z fałszywym paszportem do USA
I jak twierdzi jest normalnym obywatelem Korei Północnej :)
Normalny obywatel KRLD wpierdaaaaaaaaaala trawe

giovanni50

Chyba ze jest senatorem, generalem lub kims z rodziny kim dzong una

Zreszta on ma w miare normalne poglady w porównaniu z jego rodzicami... Kim Dzong Nam mógłby sprawic ze Korea Pólnocna utrzyma sie nawet do 2100 r... tak to do 2040 maksymalnie

Al_Bundy

Hongkong był częścią Wielkiej Brytanii, gdy Jackie Chan się urodził, więc ci się coś pomyliło. Chciałeś się popisać ale nie wyszło.

bartoszcyc8

1. Oj tam chcialem sie popisac...
2. Pomylielm tylko daty. Tam cos źle czytalem i myslalem ze w latach 40 sie im sprzedali
3. Hongkong nigdy nie byl czescia Wielkiej Brytanii... Byl ich kolonia ale nie jest ich.. Równie dobrze mozna powiedziec ze Kanada to kawalek Wielkiej Brytanii... Nie zapominajmy że UK ma bardzo duzy wplyw nad Kanada, Królowa Brytyjska ma wiecej wladzy w Kanadzie niz w Brytani (w Brytanii juz doslownie nic nie moze a w kanadzie jeszcze tam cos chyba moze zrobic..)

Al_Bundy

Hahahaha z tą królową to pojechałeś.

bartoszcyc8

To sa fakty.. w UK królowa moze.. No w sumie to juz nic nie moze. Jest ale nikt nie wie czemu.. a w Kanadzie to chyba jeszcz e moze jakiegos senatora z rzadu wypierniczyc i musi byc jej podpis na nowej ustawie bo inaczej nie zaakceptuja..

Al_Bundy

Powiem tylko, że jesteś lekko zacofany. Tylko mi nie mów, że w Polsce jest komuna jeszcze.

bartoszcyc8

Jaki zacofany :D

Ty rozumiesz to slowo? :D

W Kanadzie jest oficjalnei Monarchia Konstytucyjna zaś Monarcha jest Monarcha Wielkiej Brytani.

Zas w Wielkiej Brytani jest tylko Monarcha Reprezentacyjna gdzie monarcha juz nic nie moze.

TO nie zacofanie a fakty. .Trzeba rozumiec jeszcze termin "zacofanie" zanim sie go zacznie uzywac..

Przeciez w Polsce zmienilo sie tylko to ze motloch wybiera sobie wladze.. Gospodarczo nie posunelismy sie w ogóle... Dalej jest to co bylo tylko nazwa inna...

Zreszta demokracja od komunizmu różni sie tylko tym że w demokracji zawsze moze byc jeszcze gorzej...

Al_Bundy

Masz poglądy jak twój idol na awatarze i twoje wywody mnie nie interesują. Założyłeś bezsensowny temat o Hongkongu, w którym napisałeś jakieś bzdury, więc teraz próbujesz się popisać wiedzą o Kanadzie. Śmieszne......

bartoszcyc8

Wiekszosc to byla prawda.. pomylielm sie tylko w dacie przylaczenia do chin..

Źle sie doczytalem.. Tak czy siak Hongkong czesto zmienial wlasciciela.

Akurat o tym jaki ustrój panuje w Kanadzie (gospodarczy i polityczny) to ja akurat wiem..

Zas to ze Królowa Brytyjska g****o moze w Brytani a cos (chociaz tez nie za wiele) moze w Kanadzie to fakt.

Zas ty po prostu nie rozumeisz co oznacza "zacofanie"

Al_Bundy

Rozumiem doskonale. Ty natomiast nie rozumiesz co oznacza słowo "właściciel".

bartoszcyc8

Rozumiem.

Jednak nie pamietam abym uzyl go w tym temacie.

Al_Bundy

"Tak czy siak Hongkong czesto zmienial wlasciciela."

Nawet nie wiesz co piszesz? Źle z tobą.

bartoszcyc8

Kurcze, faktycznie.

Jako "wlasciciel" mialem na mysli panstwo do którego nalezal...

Al_Bundy

Wiem, co miałeś na myśli, ale jeśli już czepiamy się szczegółów to musiałem ci to wypomnieć.

Co do tematu, to już chyba rozumiesz, że na filmwebie informacja o jego miejscu urodzenia jest prawidłowa? Niepotrzebnie zakładałeś ten temat.

bartoszcyc8

Juz rozumiem...

Ale Hongkong w kazdej bazie jest zaliczany jak oddzielny kraj wiec "Obecnie Chiny" jest zbedne

Al_Bundy

Hongkong obecnie należy do Chin. Chyba dalej nie rozumiesz...

bartoszcyc8

Należy ale nie jesr jakas byle ich czescia

Al_Bundy

Są samodzielnym miastem, mają własną władzę, ale w sprawach międzynarodowych są uzależnieni od Chin.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones