Jackie ChanI

Kong-sang Chan

8,2
22 066 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Jackie Chan

Mam ochotę obejrzeć wszystkie filmy z jego udziałem, ale zalezy mi głównie na tych w których grał role pierwszo planowe. Od którego filmu zaczął systematycznie grać główne postacie.

McLlovin

Może zacznij filmami od 1978 roku. Wtedy właśnie zaczął systematycznie obejmować pierwszoplanowe role.

karoman4

dzięki

McLlovin

Pijany mistrz i Policyjna opowieść chyba najstarsze w których grał role pierwszoplanowe i są dość znane.

McLlovin

Dla mnie prawdziwa kariera Jackiego rozpoczyna się od "Króla smoków" z 1982 roku. Wcześniejsze filmy (oprócz "Pijany mistrz", "Wąż w cieniu orła" i "Nieustraszona hiena") są raczej przeciętne.

robert2207

To są bardzo dobre filmy kung fu, zwłaszcza ''Wąż w cieniu orła'' - tyle stylów walki w jednym filmie.

karoman4

Tak, "Wąż w cieniu orła" mi się podobał.

robert2207

I muzyka Jean Michel Jarre'a. ;-)

użytkownik usunięty
McLlovin

Ja bym na twoim miejscu zaczął od "Mistrz z powyłamywanymi palcami" 1971r , pierwsza główna rola miał 17 lat.

niestety nieznam kantońskiego Filmweb też polskiego tytułu nie wpisał

McLlovin

O ten film chodzi: http://www.filmweb.pl/film/Guang+dong+xiao+lao+hu-1971-124926 Na cho mikuj widziałam go z napisami polskimi. Jeśli chcesz, ten tytuł wpisz w wyszukiwarkę ''Master with Cracked Fingers'', dodaj cho mikuj i powinno wyskoczyć.

karoman4

może jaszcze jakies polecisz sprzed 1978, oprócz "Reki śmierci" i "Nowej Wściekłej Pięści" to brak polskich tytułów i się nie orientuje
(jakieś większe role tylko)

McLlovin

Tych dwóch tytułów jeszcze nie oglądałam, a też są na cho mikuj dostępne z napisami.
Sprzed 1978 roku nie widziałam wielu filmów z Jackiem, dopiero od 78', bo od wtedy właśnie obejmował pierwszoplanowe role.

karoman4

dzięki, zawsze jeden film wiecej z Jackie'm Chan'em

McLlovin

Jackie Chana nigdy dość. ;-)

karoman4

emerytura tuż tuż...

elosidzej

To chyba nie na temat.

karoman4

ogarnąłem temat, przeszukałem intrnet i znalazłem 10 filmów z Jackie chanem sprzed "Pijanego Mistrza"
w których odegrał znaczącą rolę i są z polskim tłumaczeniem, ładuje je na ch0mikuj jesli jesteś zainteresowany to jak skończę moge ci dać namiary

McLlovin

To ja również poproszę o jakieś info, bo może akurat masz jakiś film, którego ja nie oglądałam.

Melethril

ch0mikuj / ch0mik McLovin / filmy / Jackie Chan

Na razie mało znane zsprzed 1980, ale jak będę miał czas to będę dodawał następne, dlatego warto patrzeć na bieżąco.

McLlovin

Zainteresowana jestem. Mój cho mik Catherina1991 <--- tam do mnie napisz, to będę wiedziała, że to Ty.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones